Kære Torsdagsklub herrer.

 

Så er vi klar med info om fællesspisningen torsdag den 6/10.

Som der blev informeret om ved sidste fællesspisning, er middagen denne dag sponsoreret af:

”Klinik for Fysioterapi” v/Jan Heinrich.

Jan har planlagt en supermeny til os – Wienersnitzel mit alles, brasede kartofler og ærter, samt kaffe med lidt sødt til.

Vi er så heldige at den appetitvækkende middag kan skylles ned med et godt glas vin, da ”Supervin” i Hjørring vil være vært med et glas eller to.

Så få jer tilmeldt denne aften, som er en slags forpremiere for vores store afslutningsmatch fredag den 14. oktober kl. 12.00😊.

 

Programmet til fællesspisningen den 6/10:

Kl. 19.30

Lodtrækning om holdene til afslutningsmatchen.
I skal derfor huske at tilmelde jer til afslutningsmatchen i Golfbox, senest tirsdag den 4/10!!!

Kl. 20.00

Fællesspisning og vinsmagning.

Kl. 20.45

Præmieuddeling.

 

For god ordens skyld vil vi beklage at opdatering af ”Race to Aalborg” i Golfbox har drillet i et stykke tid, men er netop blevet opdateret til og med den 22. september.

Vi kæmper stadig med at få ”Eclectic” opdateret, men Excel-eksperterne satser på at få resultaterne publiceret inden vi slår ud torsdag den 29. september, så dem der lige skal have rettet et par huller til kan nå det inden sæsonafslutning.

Med golf hilsen

Kaptajnerne i Torsdagsklubben