Pokaler

ÅBNINGSMATCHUDEMATCHERWEEKENDTURE
UDLANDSTURE
AFSLUTNINGSMATCH
Meget lille pokal
sponsoret af
Guldsmeden
REJSEPOKAL
Sponsoreret af mesterfoto-
graf Jens Morten
"DUFFER"-pokal
Sponsoreret af Blikas A/S
v/ Freddie Overgaard
MATCHVINDERMATCHVINDERSAMLET VINDER AF
MATCHERNE
"DUFFER"-PLACERING
1999 HOLSTEBRO
Bremer Ejdrup
FREDERIKSHAVN
Torben Skov Nielsen
2000SILKEBORG
Ejvind Pedersen
BLOKHUS
Anders Uttrup
2001HVIDE KLIT
Poul Erik Skov
BRØNDERSLEV
Leo Jensen
2002HOLSTEBRO
Niels Hjulmand
SÆBY
Peder Dirks
2003HJØRRING
John Møller
TANGE SØ
Keld Christensen
LÜBECK
Max Rene'
2004Arne Wang KristensenHARRE VIG
Arne Svenstrup
HIRTSHALS
Jens Lund Hansen
LÜBECK
Bjarne Lundsgaard
2005Benny AndersenNORDVESTJYSK
Arne Svenstrup
SEBBER KLOSTER
Benny Andersen
TYSKLAND
Henrik Nielsen
2006Søren HertelODDER
Henning Iversen
SÆBY
Finn Jønson
TYSKLAND
Jens Morten
Jan Hammershøy
2007Henrik NielsenSINDAL
Jørn E. Hansen
LØGSTØR
Finn Jønson
ÆRØ
Søren Schjødt-Larsen
MIJAS/SPANIEN
Henrik Christensen
HOLD 9
Henrik Christensen
Knud M. Knudsen
Ove Christiansen
2008Willy Jørn LarsenVOLSTRUP
Finn Jønson
MARIAGER FJORD
Jan Hammershøy
FLENSBORG
Søren Schjødt-Larsen
PORTUGAL
Freddie Overgaard
HOLD 7
Arne Løkke
Arne Wang Christensen
Hr. Møller
2009Finn JønsonÅRS
Birger Krogsgaard
DRONNINGLUND
Henrik Christensen
SAMSØ
Bjarne Lundsgaard
HOLD 16
F. Jørn Jensen
Keld Christensen
2010Jørn LondorfHOLSTEBRO
Søren Bæk Christensen
ØLAND
Finn Jønson
ALLIMGSÅS SVERIGE
Peter Laurberg
MIJAS/SPANIEN
Bjarne Lundsgaard
HOLD 5B
Ole Torp
Per Olling Christensen
2011NY POKAL
THE PRÆSIDENT KOP
Sponsor: Jens Morten
HVALPSUND
Jens Vinther
LØKKEN
Bo Arvin
SLESVIG
Henrik Christensen
Emil Stubbe
2012Søren LundbyVOLSTRUP
Peter Lüchow
VIBORG
Bo Arvin
RINGKØBING
Finn Jønson
PORTUGAL
Bo Arvin
Peter Strøyberg
2013Ole BangFREDERIKSHAVN
Finn Jønson
ØRNEHØJ
Peter Lüchow
SVENDBORG
Peter Lüchow/Anders Uttrup
MIJAS/SPANIEN
Henning Hoff
HOLD 08
Boye Elimar
Keld Christensen
Leo Jensen
2014Mikael A. PedersenSILKEBORG
Bjarne Lundsgaard
SEBBER KLOSTER
Niels Voss Hansen
KIEL
Bjarne Lundsgaard
BELEK/TYRKIET
Henning Hoff
HOLD 25
Thorkils B. Jørgensen
Niels Voss Hansen
Leo Buch
2015Ib JensenRANDERS
Finn Jønson
MARIAGER FJORD
Erik Nielsen
ÆRØ
Freddie Overgaard
MALLORCA
Bo Arvin
10. plads fra neden
Leo Buch
2016Wagner Foldberg N.HALS
Anders Uttrup
HIMMERLAND
Peter Larsen
BLOKHUS
Bøje Bjørklund
ESBJERG
Søren Vinther
BELEK/TYRKIET
Jørgen G. Pedersen
5. plads fra neden
Torben Skou
John O. Rasmussen
2017Jørgen G. Pedersen
Ib Bernat
HOBRO
Preben Pedersen
HVIDE KLIT
Freddie Overgaard
ALLINGSÅS SVERIGE
Søren Vinther
EL ROMPIDO / SPANIEN
Ole Mølgaard
10- plads fra neden
Ib Morthorst
John O. Rasmussen
2018Jens Jørgen JensenJAMMERBUGT
Henning Hoff
HJARBÆK
Torben Larsen
FREDERICIA
Søren Vinther
BELEK/TYRKIET
Jørgen Haack Jensen
10. plads fra neden
Kristian Peter jensen
2019Hans ØstergaardMARIAGER FJORD
Niels Langeland
VOLSTRUP
Søren Vinther
SØHØJLANDET
Søren Vinther
BELEK/TYRKIET
Per Foldberg Nielsen
10. plads fra neden
Poul Løgsted
2020BRØNDERSLEV
Ole Svendsen
2021Birger Krogsgaard
Kjeld Johannesen
HJØRRING
Henning Hoff
CADIZ SPANIEN
Hans Østergaard
10. plads fra neden
Leo Buch
2022Ove T. AndersenHOBRO
Thorkild B. Jørgensen
VIBORG
Jesper Lykke Christensen
MALLORCA
Søren Vinther
10. plads fra neden
Kurt Andersen
Kresten Aarup
2023Finn Steen ChristensenAARS
Ole Bang

LØKKEN
Per Gaunø Jensen
HERNING
Per Foldberg Nielsen
CADIZ
Peter Larsen
10. plads fra neden
Flemming Dyrman
Var desværre ikke tilstede...
Pokal + gin blev ved lodtrækning vundet af
Peter Larsen...
2024Svend B. LarsenSÆBY
Ole Bang
SØHØJLANDET
Ingen vinder pga regn
2025