Resultater
Masters 2024

Runde123456789101112131415Points
Dato17/0401/0508/0515/0522/0505/06i alt
Erik Olsen233028291929158
Arno Dan Christensen2925272816125
Stig Daucke122622301618124
Knud Østergaard1923252924120
Jørgen Nielsen2176262228110
Ib Bernat2615251823107
Jens Bundgaard243022721104
Mark Andrew Bolduc272372313396
Poul Christensen2417103271394
Benny Nielsen112215281793
Ole Svendsen2817262293
Heine Buus Pedersen301314820590
Aksel Jensen135241752387
Svend Jespersen2891824887
Niels O. Jakobsen141626141585
Keld Ernstsen22157152584
Michael Laustsen3202130781
Ove Jensen71219241779
Gudmund Nielsen1927891477
Mogens Normann Frennesen25211281076
Torben Madsen913212669
Mogens Jensen5101111181166
Bo Vagnby2725961
Torben Thomsen1711201260
Sven Nøhr15186443
Knud Hjørne13199234
Kristian Peter Jensen43161033
Mogens Malbek8813231
Leo Griffin185629
Knud Purup61101128
Ole Birch Poulsen41923
Ole Torp16117
Leif Thomsen94316
Poul Kalstrup24129
Svend Jensby11
Bent Dresing0
Erik Petersen0
Keith Harwood0
Leo Buch0
Tony Todberg0
Afleverede scorekort2825243030220

Hvis der er mere end 10 runder er de dårligste trukket fra.

Regler for Old Boys Masters

  • Turneringen omfatter alle de runder, der er fastsat i årets matchprogram.
    Kaptajnerne kan dog aflyse en eller flere af turneringsdagene. Dette vil blive meddelt enten pr. mail eller umiddelbart inden starttidspunktet.
  • Kun færdigspillede runder tæller.
  • Alle spillere skal spille samme sløjfer. Spilles på andre sløjfer, tæller resultatet ikke. Der spilles kun på Aa.G.K.’s anlæg.
  • Points afgøres efter stableford systemet. Hvis der spilles slagspil gives points dog efter slagspilsreglerne.
  • Den samlede stilling vil kunne følges løbende på hjemmesiden.
  • Der er præmier til de 8 bedst placerede.
  • Der er en vandrepokal til vinderen.