Hej alle
Sjovt og hyggeligt spil i mandags, hvor der både var mulighed for at satse, og blive reddet af ens medspillere. Vi havde mange sjove overvejelser på mit hold.
Dejligt med god opbakning til spil og spis.
Vi er nu 15 deltagere på turen til Viborg i efteråret. Tilmeldingen er slut, og du kan ikke længere tilmelde dig på hjemmesiden. Skulle du alligevel få mulighed for at deltage, skal du kontakte Merete Husum direkte.
Der er nu 17 tilmeldte til turen til Hobro, og du kan stadig nå det. Har du plads i bilen, så sig det til en medspiller. Det er altid hyggeligt at køre sammen. Til afslutningen i efteråret bliver spørgsmålet kør-selv tur eller bustur taget op, så vi kan beslutte om vi næste år skal genindføre bustur. Som sagt er der noget økonomi i det, da kassen ikke er så stor som tidligere.
Efter sommerferien håber vi at tidligere spillere har genvundet helbredet, så de kan deltage igen. Vi håber også at se nye spillere, og vi vil bestræbe os på at tage godt imod dem.
Mange hilsner
Kaptajnerne