Så er ventetiden over, og vi er klar til at åbne op for spil på vores flotte anlæg. Greenkeeperne og det øvrige personale har arbejdet hårdt i forårs- og vintermånederne på at skabe de perfekte rammer for vores medlemmer og gæster.

Vi forventer at åbne for spil til greens onsdag den 20. marts.

Da vi i den seneste tid har fået en del nedbør på banen, venter vi til første april med at åbne op for kørsel med golfcart.

Vi vil gerne opfordre vores medlemmer til, at man lægger op på teestederne og fairways, indtil vi igen har stabil vækst i græsset. Samtidig er det vigtigt, at medlemmer og gæster retter nedslagsmærker op, så vi kan opretholde den høje kvalitet på vores greens.

Da vi stadig har en del store projekter i gang på banen, beder vi vores medlemmer udvise stort hensyn til banepersonalet af sikkerhedsmæssige årsager.

Hold godt øje med banestatus på vores hjemmeside, Facebookside og nyhedsmails. Vi glæder os til at byde en masse glade golfspillere velkommen til sæson 2019.