Bestyrelsen

Carsten Hansen

Formand
formand@aalborggk.dk

Hanne Thomasen

Næstformand
hanne.thomasen@aalborggk.dk

Michael Sørensen

Sponsor
michaelsorensen@aalborggk.dk

Peter Pein-Lorenzen

Banen
peter.pein@aalborggk.dk

Marianne Ormstrup

Junior
marianne.ormstrup@aalborggk.dk

Lars Bender

Bygninger
lars.bender@aalborggk.dk

Søren Worsaae

Sporten
soren.worsaae@aalborggk.dk

Christian Pontoppidan

Banen
christian.pontoppidan@aalborggk.dk

Stephan Schors

Kasserer
stephan@schors.dk

AALBORG GOLF KLUB

27 udfordrende huller

Velkommen til Aalborg Golf Klub og ét af landets bedste golfanlæg. Glæd dig til at opleve eller være en del af en international mesterskabsbane, der med sine stolte traditioner er Danmarks 2. ældste golfklub.

BLIV MEDLEM AF

Landets næstældste golfklub

Tæt ved limfjorden i Restrup Enge, og lidt udenfor Aalborg spiller vi golf nærmest året rundt.
I Aalborg Golf Klub byder vi alle velkomne. Med mere end 1.600 aktive medlemmer ved vi, at golfspillere har forskellige ønsker til deres golfspil.